Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic Żywego Różańca z racji I niedzieli miesiąca.
 2. W piątek, 8 września –  Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – podczas różańca o godz. 17.20 oraz we Mszy św. o godzinie 18.00, będziemy dziękować Panu Jezusowi za dzieci uratowane przed zagładą dzięki modlitwie duchowej adopcji. Zapraszamy wszystkich obrońców życia, zwłaszcza tych, którzy w grudniu ubiegłego roku składali przyrzeczenia duchowej adopcji.
 3. W ramach przygotowania do Odpustu Parafialnego od soboty /9.09/ do poniedziałku /11.09/, przeżywać będziemy Triduum. Zapraszamy do duchowego przygotowania się do Święta naszej PARAFII. Przy wyjściu z kościoła jest ustawiona skarbona do której możemy składać ofiary na potrzeby naszego kościoła /szczególnie remont wieży/, jak również prośby i podziękowania Matce Bożej. Zostanie ona w dniu Odpustu złożona w darach ofiarnych na ołtarzu.
 4. W poniedziałek, 4 września – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8.00, zostanie odprawiona Msza św. na którą zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.00, dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dzieci klas trzecich i Ich rodziców w ramach rozpoczęcia przygotowań do I Komunii św.
  O godz. 16.00 – Msza św. w kaplicy św. Anny, również o godz. 16.00 – spotkanie FZŚ.
 6. We wtorek, 12 września Odpust parafialny – UROCZYSTOŚĆ IMIENIA NMP; Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. Pragniemy w tym dniu w sposób szczególny powierzyć naszą Parafię opiece i wstawiennictwu naszej Matki, Maryi.
 7. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Piątek /8.09/ – Święto Narodzenia NMP
  Sobota /9.09/ – wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki FZŚ w Polsce
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 9. Gorąco zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Niech Matka Boża, Patronka naszej Parafii
zawsze nas wpiera i umacnia swoim wstawiennictwem!