Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023 r.

 1. O dzisiejszej niedzieli, 11 września rozpoczynamy XIII TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.
  O godz. 16.00 – Msza św. w kaplicy św. Anny; również o 16.00 – spotkanie FZŚ. Na godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Trwamy w duchowym przygotowaniu się do Święta naszej PARAFII. Przy wyjściu z kościoła jest ustawiona skarbona do których możemy składać ofiary na potrzeby naszego kościoła /szczególnie na remont kopuły wieży/, jak również prośby i podziękowania Matce Bożej. Zostanie ona w dniu Odpustu złożona w darach ofiarnych na ołtarzu.
 3. We wtorek, Odpust parafialny – UROCZYSTOŚĆ IMIENIA NMP; Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył o. Marek Sendor, który obecnie pracuje w Zielonej Górze. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia, jednocześnie wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości.
 4. W środę, 13 września, kolejny Dzień fatimski. O godz. 17.20, modlitwa różańcowa, a po Mszy św. Fatimska Procesja Światła.
 5. Zapraszamy na spotkanie biblijne, które odbędzie się 15 września po mszy świętej wieczornej w salce przy klasztorze. Tematem będzie: Pobyt Pawła w Koryncie.
 6. Zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na spotkanie 13 września w środę po mszy św. Wieczornej. Spotkanie obowiązkowe.
 7. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Środa /13.09/ – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
  – Czwartek /14.09/ – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  – Piątek/ 15.09/ – wspomnienie NMP Bolesnej
  – Sobota /16.09/ – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 9. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli: Marianna Maczuga, Józef Sawicki. Polecajmy Ich miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Dobrodziejom
w nowym tygodniu życzymy błogosławieństwa Bożego
i szczególnej opieki Maryi!