Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Niedzielę misyjną. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na nasze misje franciszkańskie. Za wszelkie ofiary złożone dzisiaj i w poprzednią niedzielę podczas poświęcenia pojazdów, jak również podczas Akcji 1 kilometr, 1 grosz, składamy staropolskie Bóg zapłać.
 2. We wtorek rozpoczynamy sierpień. „W miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych”, zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu. KU TRZEŹWOŚCI Z KOŚCIOŁEM – to hasło w obecnym roku inspiruje nas i mobilizuje do pracy w apostolstwie trzeźwości.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej:
  I czwartek miesiąca – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  I piątek – wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia; okazja do spowiedzi do godziny 18.00;
  I sobotaNabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. O 17.20 – modlitwa różańcowa, po Mszy św. – medytacja.
 4. W środę, 2 sierpnia, przypada Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można zyskać odpust zupełny.
 5. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca – Nabożeństwo różańcowe i zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.30.
 6. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu:
  – Wtorek /1.08/ – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
  – Piątek /4.08/ – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
 7. Przyszła niedziela, 6 sierpnia, to Święto Przemienienia Pańskiego.
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia    i zapewniamy o modlitwie
 9. W ostatnim czasie w naszej parafii zmarli: Henryk CHYŁA, Urszula KACZMARSKA, Jadwiga WOLSKA, Joanna MYŚLIWIEC – NAWROCKA. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Niech Matka Boża Królowa Aniołów
naszym Parafianom, Dobrodziejom i Gościom
wyprasza u Dobrego Boga potrzebne łaski na cały tydzień!