Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023 r.

 1. Dzisiaj z racji przypadającego, wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, po każdej Mszy św. będzie odmówiona modlitwa poświęcenia pojazdów mechanicznych i błogosławieństwa kierowców. Pokropienie wodą święconą po zakończeniu Mszy św. Bardzo prosimy aby kierowcy podjeżdżali od ul. Matejki w kierunku Placu Franciszkańskiego. W czasie poświęcenia pojazdów można otrzymać gadżety do samochodu, będą też zbierane datki na środki transportu dla naszych franciszkańskich misjonarzy! Dzisiaj też kończymy tegoroczną Akcję „św. Krzysztof, 1 grosz za 1 kilometr”. Dziękujemy za wszelkie ofiary, które przekażemy naszym franciszkańskim misjonarzom.
 2. O godz. 14.00 w kaplicy św. Anny zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. Odpustowa podczas której będziemy się modlić w intencji tych wszystkich, którym patronuje św. Anna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W przyszłą niedzielę, 30 lipca, w naszej parafii przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Kazania w tym dniu będzie głosił Asystent do spraw misji, o. Dariusz Gaczyński. Po Mszach św. będzie okazja do spotkania z o. Darkiem, zachęcamy też do materialnego wsparcia naszych misji franciszkańskich.
 4. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Poniedziałek /24.07/ – wspomnienie św. Kingi
  – Wtorek /25.07/ – Święto św. Jakuba, Apostoła
  – Środa /26.07/ – wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny
  – Sobota /29.07/ – wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza
 5. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia  i zapewniamy o modlitwie.
 6. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli: Zbigniew WĘDZYŃSKI, Mieczysław WIĘCKOWSKI, Edward CHAREWICZ, Tomasz NOWAKOWSKI, Halina PIETRASZEK. Prośmy o dar nieba dla zmarłych.

Świętemu Krzysztofowi
oddajemy w opiekę wszystkich podróżujących.
Parafianom, Dobrodziejom i Gościom
życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia!