Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022r.

 1. Przeżywamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Niedzielę misyjną. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na nasze misje franciszkańskie. Za wszelkie ofiary złożone dzisiaj i w poprzednią niedzielę podczas poświęcenia pojazdów składamy staropolskie Bóg zapłać.
 2. Jutro rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę” – to hasło w obecnym roku inspiruje nas i mobilizuje do pracy w apostolstwie trzeźwości.
 3. Wyrażamy słowa wdzięczności naszym dobrodziejom: dziękujemy Panu Mariuszowi Klepackiemu z rodziną, który nie pochodzi z Kowar, ale złożył ofiarę na zakup obrusów na nasze ołtarze; o. Proboszcz dziękuje wszystkim za dar modlitwy, troski w kolejnym etapie leczenia, jak również za pomoc finansową na pokrycie kosztów zakupu leków i materiałów opatrunkowych.
 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni odnowy duchowej:
  – I czwartek miesiąca – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  – I piątek – wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia; okazja do spowiedzi do godziny 18.30;
  – I sobota – Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi. O 17.20 – modlitwa różańcowa, po Mszy św. – medytacja.
 5. We wtorek, 2 sierpnia, przypada Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można zyskać odpust zupełny. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz Ojciec Prowincjał Marian Gołąb – polecamy Go Waszym modlitwom.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30, będziemy dziękować Panu Bogu za 20 lat istnienia „Kowarskich Wrzosów”. Jednocześnie zachęcamy osoby chętne, obdarzone talentem muzycznym do wstępowanie w szeregi zespołu. O godz. 17.30 z racji I niedzieli miesiąca – Nabożeństwo różańcowe i zmiana Tajemnic Żywego Różańca
 7. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu:
  – Poniedziałek /1.08/ – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
  – Czwartek /4.08/ – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
  – Sobota /6.08/ – Święto Przemienienia Pańskiego
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejne numery Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 9. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 10. W ostatnim czasie w naszej parafii zmarli: Mariusz BARANOWIEC, Piotr DROSZCZAK, Karol BEHRBOHN, Anna KĘKUŚ, Marianna JASINOWSKA, Marianna PIETRUSZEWSKA, Włodzimierz KRUSZYNOWSKI. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Matka Boża Królowa Aniołów
niech naszym Parafianom, Dobrodziejom i Gościom
wyprasza u Dobrego Boga potrzebne łaski na cały tydzień!