Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022r.

 1. Dzisiaj z racji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, podobnie jak w minionych latach, po każdej Mszy św. będzie odmówiona modlitwa poświęcenia pojazdów mechanicznych, natomiast pokropienie wodą święconą po zakończeniu Mszy św. Bardzo prosimy aby kierowcy podjeżdżali od ul. Matejki w kierunku Placu Franciszkańskiego. W czasie poświęcenia pojazdów można otrzymać gadżety do samochodu, będą też zbierane datki na środki transportu dla naszych franciszkańskich misjonarzy!
 2. O godz. 14.00 w kaplicy św. Anny zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. Odpustowa podczas której będziemy się modlić w intencji tych wszystkich, którym patronuje św. Anna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W przyszłą niedzielę, 31 lipca, w naszej parafii przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Swoje słowo skieruje do nas Asystent Prowincjalny do spraw misji O. Dariusz Gaczyński. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz naszych misji franciszkańskich.
 4. W sierpniu, a dokładnie w sobotę, 6 sierpnia planujemy pielgrzymkę jednodniową do Wambierzyc i Kamieńca Ząbkowickiego. Informacje na plakacie i ulotkach. Koszt 150 zł. Zapraszamy.
 5. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Poniedziałek /25.07/ – Święto św. Jakuba, Apostoła
  – Środa /26.07/ – wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny
  – Piątek /29.07/ – wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza
 6. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia  i zapewniamy o modlitwie.

Świętemu Krzysztofowi
oddajemy w opiekę wszystkich podróżujących.
Parafianom, Dobrodziejom i Gościom
życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia!