Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 05.09.2021r.

 1. Dzisiejsza niedziela to „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Wedle apelu abpa Stanisława Gądeckiego prosimy Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych organizujemy kwestę na ich rzecz. O godz. 17.30 – Nabożeństwo różańcowe i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 2. W środę, 8 września – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo, a o godzinie 18.00 Msza święta w intencji obrony życia i rodziny oraz w podziękowaniu Panu Jezusowi za dzieci uratowane przed zagładą dzięki modlitwie duchowej adopcji.  Zapraszamy wszystkich obrońców życia, zwłaszcza tych, którzy w grudniu ubiegłego roku składali przyrzeczenia duchowej adopcji.
 3. W poniedziałek, 6 września o godz. 16:30, rozpoczną się próby dzieci, które 19. września przystąpią do I Komunii św. Na poniedziałek zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, a we wtorek dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. W sobotę, września po Mszy św. wieczornej, spotkanie rodziców dzieci, które w maju przyszłego roku mają przystąpić do I Komunii św.
 4. W ramach przygotowania do Odpustu Parafialnego w sobotę odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do nawiedzenia Jezusa Eucharystycznego. Przed ołtarzem jest ustawiona skarbona do której możemy składać nasze duchowe i materialne dary, jak również prośby i podziękowania Matce Bożej. Zostanie ona w dniu Odpustu złożona w darach ofiarnych na ołtarzu.
 5. W przyszłą niedzielę, 12 września Odpust parafialny – UROCZYSTOŚĆ IMIENIA NMP; Uroczystej Mszy św. odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył o. Radosław Kramarski – Gwardian i Proboszcz we Wrocławiu. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. O godz. 16.00 – dodatkowa Msza św. w kaplicy św. Anny.
 6. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Czwartek /9.09/ – wspomnienie bł. Anieli Salawy
 7. W dniach 25 i 26 (sobota-niedziela), planowana jest pielgrzymka: „Ze św. Maksymilianem w stronę Miłosierdzia Bożego”. Planujemy odwiedzić sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła w Krakowie, Kalwarię Zebrzydowską i Oświęcim. Koszt 330 zł. Do 15 września zapisy, z wpłatą zaliczki, 100 zł. Informacje dokładniejsze na plakatach i ulotkach. Zapraszamy.
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 9. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarł: Włodzimierz PAJĄK. Prośmy o Boże miłosierdzie dla Niego.

Niech Matka Boża, Patronka naszej Parafii
zawsze nas wpiera i umacnia swoim wstawiennictwem !