Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 29.08.2021r.

 1. 1 września, w środę, wspominać będziemy 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, w naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. W tym dniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na którą zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 2. W miesiącu wrześniu ze względu na leczenie o. Proboszcza, Kancelaria Parafialna czynna po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
 3. W czwartek z racji I czwartku miesiąca modlić się będziemy o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. W I piątek miesiąca o godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do wieczornej Mszy św. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 5. W sobotę z racji I soboty miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – o godz. 17.20 – modlitwa różańcowa, Medytacja po Mszy św. wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.00 dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych. O godz. 17.30 – Nabożeństwo Różańcowe i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 7. Już dzisiaj zapraszamy na Święto naszej Parafii – Odpust Parafialny. Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę, 12 września o godz. 12.00.
 8. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Piątek /3.09/ – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża
 9. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 10. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 11. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli: Marcin Siemicki i Magdalena Krzyżkowska. Prośmy o Boże miłosierdzie dla Nich.

Maryi – Naszej najlepszej Matce –
polecajmy dzieci, młodzież oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów
prosząc o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym!