Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego – kończy się okres Bożego Narodzenia,  a rozpoczyna okres Zwykły w ciągu roku. O godz. 16.00 – dodatkowa Msza św. w Kaplicy św. Anny. Na godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. W dniu 29 grudnia 2020 roku na terenie Chorwacji doszło do trzęsienia ziemi, w którym śmierć poniosło co najmniej siedem osób, a 26 zostało rannych. Biskup legnicki prosi o wsparcie finansowe dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji w czasie zbiórki w parafiach diecezji legnickiej, w niedzielę 17 stycznia br.
 3. W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy modlitwę za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Modlić się będziemy we wszystkie niedziele roku o godz. 10.15. Ulice ofiarodawców wywieszone są w gablocie i podane na stronie internetowej parafii.
 4. W dniach od 18 – 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia są słowa: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
 5. W dobie pandemii zamiast tradycyjnej kolędy zapraszamy w tym roku na spotkania kolędowe w kościele. Spotkania rozpoczniemy po zakończeniu kwarantanny narodowej, 18 stycznia. Spotykamy się na Mszy św. o godz. 17.00 odprawianej w intencji Parafian zaproszonych danego dnia na spotkanie kolędowe. Po Mszy św. wspólne kolędowanie, możemy też poświęcić czas na rozmowę na temat naszej wspólnoty parafialnej. Gdyby ktoś miał pytania, a krępowałby się je zadać publicznie, można je zapisać na kartce i złożyć w koszyku przed rozpoczęciem Mszy św. zachowując anonimowość, postaramy się udzielić odpowiedzi. Na zakończenie spotkania każda rodzina otrzyma: Obrzęd liturgii rodzinnej, wodę święconą, kopertę  z Listem do Parafian. Plan spotkań na tydzień od 18 stycznia:
  Poniedziałek /18.01/ – ul. 1 Maja /numery parzyste 2 – 76/6; numery nieparzyste 3 – 37/
  Wtorek /19.01/ – ul. 1 Maja /numery parzyste 78 – 96b/3; numery nieparzyste 39 – 83, Grabskiego /Pstrowskiego/
  Środa /20.01/ – ul. Karkonoska; Krzaczyna – Główna, Karpacka, Malinowa, Nowa, Nadrzeczna, Źródlana
  Czwartek /21.01/– ul. Batorego, Chopina, Norwida, Prusa, św. Anny
  Piątek /22.01/ – ul. Kowalska, Słoneczna, Pocztowa
  Sobota /23.01/ – ul. Klonowa, Lipowa
 6. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  środa /13.01/ – wspomnienie św. Hilarego, biskupa i doktora Kościola
  sobota /16.01/ – wspomnienie Świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich
 7. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 8. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli: Joachim Kusz, Ryszard Kupis, Sławomir Kruszynowski, Marek Kamiński. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom w nowym tygodniu
życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego!