Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 27.12.2020r.

  1. Przeżywamy dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Św. Jan Paweł II prosił: „Małżonkowie chrześcijańscy! W waszej komunii życia i miłości, w waszym wzajemnym oddaniu oraz w wielkodusznym przyjmowaniu dzieci, bądźcie w Chrystusie światłem świata”. Dzisiaj nie będzie nabożeństwa przed mszą św. o godz. 17:30.
  2. W poniedziałek 28.12.Święto Świętych Młodzianków. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo przy żłóbku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd wszystkich, a zwłaszcza wspólnotę duchowej adopcji.
  3. W czwartek kończy się Rok Pański 2020. Pragniemy wyśpiewać Panu Bogu dziękczynne „Te Deum” za łaski otrzymane w mijającym roku, przeprosić Go za nasze nieprawości i grzechy. Uroczysta Msza św. wieczorna i nabożeństwo przebłagalne wyjątkowo o godz. 17.00!
  4. W piątek – 01.01.2021 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 54 Światowy Dzień Pokoju. Msze św. wg porządku niedzielnego. Módlmy się przez wstawiennictwo Bogarodzicy o błogosławieństwo Boże i pokój na świecie, o uchronienie nas od pandemii w Nowym Roku Pańskim 2021. Przed Mszą św. śpiewamy „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” – prosząc Ducha Świętego o potrzebne łaski dla naszej parafii. Z racji uroczystości nie ma w piątek postu od pokarmów mięsnych. Też przypada I piątek miesiąca.
  5. I sobota – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi – o godz. 17.20 – Różaniec, medytacja po wieczornej Mszy św.
  6. W tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą w tradycyjnej postaci. Po 18 stycznia będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic na wspólną mszę i kolędowanie do kościoła. Więcej informacji podane zostanie w późniejszym terminie.
  7. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
  8. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii zmarli: Władysław Ławrów i Stanisław Janiak. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

 Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy opieki św. Rodziny,
obfitych łask Bożych:
pokoju, dobra, radości i wszelkiej pomyślności!