Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjnypod hasłem: „Oto ja, poślij mnie” – niech ten czas będzie dla nas okazją do obudzenia w nas samych zapału by żyć według wskazań Ewangelii, oraz by dzielić się swoją wiarą z innymi. Na zakończenie Tygodnia misyjnego, odbędzie się w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz naszych Misji franciszkańskich.
 2. Trwa miesiąc październik – serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.20. W związku z bardzo poważną sytuacją epidemiologiczną bardzo prosimy aby dzieci pozostały w domach. Będziemy prowadzić transmisję na naszej stronie w Internecie z naszej modlitwy różańcowej jak również Mszy św. niedzielnej o godz. 10.30.
 3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, zadbajmy o groby naszych bliskich zmarłych, nie zapomnijmy również o grobach opuszczonych i zapomnianych. Jednocześnie pragniemy poinformować, że wzorem lat ubiegłych nie będzie Mszy św. 1 listopada na naszych kowarskich cmentarzach.
 4. W zakrystii przyjmujemy na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Pod hasłem „ulica”, wpisujemy ulicę zamieszkania osoby piszącej, a nie zmarłych. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk oraz określenie czy są to wypominki roczne czy miesięczne!
 5. W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy z czasu letniego na zimowy, cofamy zegarki z godziny 3 na 2.
 6. Przyszła niedziela, 25 października– jest obchodzona w liturgii jako Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.
 7. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Wtorek /20.10/ – wspomnienie św. Jana Kantego
  – Środa /21.10/ – Święto bł. Jakuba Strzemię, Patrona naszej Prowincji
  – Czwartek /22.10/ – wspomnienie św. Jana Pawła II
  – Piątek /23.10/ – wspomnienie św. Jana Kapistrana
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 9. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli oraz Gościa niedzielnego.
 10. W ostatnim tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarły: Ewa RĄCZKO, Rozalia MYK, Danuta RAJEWSKA. Módlmy się o Boże miłosierdzie dla Nich.

Niech Pan pomnaża naszą wiarę,
byśmy byli dla świata zwiastunami Bożej obecności!