Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2020r.

 1. Dzisiaj o godz. 12:00 odbędzie się I Komunia św. dzieci, które miały przystąpić do tego sakramentu w maju. Dlatego też bardzo prosimy, aby osoby niezwiązane z Komunią św. wybrały inną godzinę Mszy świętej, aby było możliwe utrzymanie reżimu sanitarnego. Na 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo.
 2. W piątek, 25 września, rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu.
 3. W niedzielę, 27 września, która jest obchodzona jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy diecezja legnicka włącza się w pomoc sierotom i małoletnim z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy. Biskup Legnicki prosi o zorganizowanie przez parafie, zbiórki do puszek po każdej Mszy świętej. Zebrane ofiary należy przesyłać na konto Caritas Polska.
 4. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Poniedziałek /21.09/ – Święto św. Mateusza, Apostoła
  – Środa /23.09/ – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny
  – Piątek /25.09/ – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa
 5. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 6. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 7. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: Zenon BASZCZYŃSKI i Krystyna ROSZKIEWICZ. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom
w nowym tygodniu życzymy błogosławieństwa Bożego
i opieki i wstawiennictwa Świętych!