Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020r.

 1. Dzisiejsza niedziela, jest obchodzona jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Diecezja legnicka włącza się w pomoc sierotom i małoletnim z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy. Na prośbę Biskupa Legnickiego jest organizowana przez parafie, zbiórki do puszek po każdej Mszy świętej.
 2. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.20. W tym roku wyjątkowo dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy na różańcu razem z dorosłymi.
 3. W sobotę, 3 października, zapraszamy na specjalne Nabożeństwo, które odbędzie się przy Dębie papieskim. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 17.00. W czasie jego trwania pobłogosławimy zwierzęta domowe. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci ze swoimi „milusińskimi”. Po Mszy św. wieczornej, TRANSITUS – pamiątka śmierci św. Franciszka. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia tego nabożeństwa szczególnie Członków Rycerstwa Niepokalanej i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 4. W przyszłą niedzielę, 4 października – Uroczystość św. Ojca Franciszka, diakona, założyciela trzech zakonów.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:
  I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  I piątek – o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Możliwość skorzystania z Sakramentu pojednania od godz. 15.00 do 18.30.
  I sobota – w związku z sytuację epidemiologiczną kapłani nie odwiedzą chorych. Jednocześnie przypominamy, że zawsze odwiedzamy chorych na telefoniczne wezwanie.
 6. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Poniedziałek /28.09/ – wspomnienie św. Wacława
  Wtorek /29.09/ – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  Środa /30.09/ – wspomnienie św. Hieronima
  Czwartek /1.10/ – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  Piątek /2.10/ – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
 7. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy.
 8. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: Anna BIZUN i Eugeniusz STANIEK. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Wszystkich naszych Parafian, Gości i Dobrodziejów
polecamy opiece i wstawiennictwu świętych Patronów,
życząc dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!