Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023 r.

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 spotkanie MI; o godz. 17.30 Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
 2. Dobremu Bogu dziękczynienie i chwała za łaski, które spłynęły na naszą wspólnotę parafialną przez ręce Maryi w dniu Odpustu Parafialnego. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia naszej uroczystości.
 3. 20 września, obchodzimy rocznicę ingresu Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. Pamiętajmy w sposób szczególny podczas modlitwy osobistej oraz wspólnotowej w parafiach o naszym Pasterzu wyjednując wszelkie potrzebne łaski w głoszeniu biskupiego orędzia: „Bóg jest Miłością”.
 4. Tego samego dnia (20 września) odbędą się główne uroczystości 682 rocznicy poświęcenia Katedry Legnickiej, która jest Głową i Matką wszystkich kościołów w naszej diecezji.
 5. W niedzielę, 1 października, przeżywać będziemy wizytację ks. Biskupa w naszej Parafii. Szczegółowy program wizytacji zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 6. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Poniedziałek /18.09/ – Święto św. Stanisława Kostki
  Wtorek /19.09/ – Święto św. Józefa z Kupertynu
  Czwartek /21.09/ – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  Sobota /23.09/ – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny
 7. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 8. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 9. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli: Michał Trybus, Danuta Lichota, Władysław Demeter. Prośmy o dar nieba dla Nich.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom
w nowym tygodniu życzymy błogosławieństwa Bożego
i opieki i wstawiennictwa Świętych!