Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023 r.

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, kończy 40 dniowy okres objawiania się Chrystusa Zmartwychwstałego swoim uczniom, aby umocnić ich wiarę w zmartwychwstanie!
 2. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, prosi o wspieranie zmiany ustawy Prawo oświatowe. „CHROŃMY DZIECI”. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy. Wychodząc z kościoła, możemy poprzeć ten projekt poprzez wpisanie się na listę osób, które są za zmianą ustawy Prawo oświatowe.
 3. We wtorek, 7. dzień Nowenny do św. Antoniego z Padwy.
 4. W czwartek, 25 maja, kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8. Rozpoczęcie w kościele, Mszą św. o godz. 18.00.
 5. W piątek, 26 maja, Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich mamach, aby żyjącym Bóg błogosławił, a zmarłe obdarzył życiem wiecznym. Niech najlepsza z Matek, Maryja, otoczy wszystkie mamy, płaszczem swojej opieki. Za wszystkie mamy modlić się będziemy podczas Nabożeństwa majowego.
 6. Gorąco i serdecznie zapraszamy do naszego kościoła, na Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpoczniemy o godz. 20.00, a zakończymy Uroczystą Mszą św. o północy.
 7. W przyszłą niedzielę, 28 maja będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /Zielone Świątki/, która kończy okres Wielkanocny.
 8. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Wtorek /23.05/ – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu
  Środa /24.05/ – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  Piątek /26.05/ – wspomnienie św. Filipa Nereusza
 9. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa niedzielnego.

Uwielbiajmy i oczyma wiary wpatrujmy się
w  Chrystusa Zmartwychwstałego wstępującego do Nieba