Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12.06.2022r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. O godz. 16.00 – dodatkowa Msza św. w kaplicy św. Anny. Po Mszy św. wieczornej, spotkanie Członków Rady Parafialnej w klasztorze.
 2. Jutro, 13 czerwca, Święto św. Antoniego z Padwy, współpatrona naszej franciszkańskiej Prowincji Zakonnej. Tradycyjnie poświęcimy chlebki ku czci św. Antoniego. Ofiary składane w tym dniu będą przeznaczone dla ubogich. Jest to kolejny Dzień fatimski: o godz. 17.20 – modlitwa różańcowa, po Mszy wieczornej Fatimska Procesja Światła.
 3. W czwartek, 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.30, 9.00 i 10.00; po procesji ok. godz. 12.00 i o 18.00.
  O godz. 10.00 rozpocznie się Liturgia Mszy św., po której udamy się w procesji do czterech ołtarzy. Prosimy wspólnoty parafialne o przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego CiałaI ołtarz – na skrzyżowaniu ul. Matejki i Jagiellończyka – Róże Żywego Różańca, II ołtarz – przy ul. Jagiellończyka /okolice muszli koncertowej/ – Rycerstwo Niepokalanej, III ołtarz – przy Przychodni Celmera – Wspólnota Domowego Kościoła, IV ołtarz  – przy kościele – Franciszkański Zakon Świeckich. Banery do ołtarzy do odebrania w klasztorze, brzozy do dekoracji ołtarzy będą złożone na placu przy wejściu do kancelarii. Zachęcamy też innych, chętnych, do pomocy wspólnotom w przygotowaniu ołtarzy. Bardzo prosimy o udekorowanie trasy procesji. Warto wrócić do pradawnego zwyczaju dekorowania okien na trasie procesji, jest to nasze wyznanie wiary oraz uczczenie Pana Jezusa przechodzącego naszymi ulicami. Po południu nie będzie Nabożeństwa!
 4. Dziewczynki pierwszokomunijne i młodsze zapraszamy serdecznie do sypania kwiatów w czasie procesji i w oktawie Bożego Ciała. Próba dla nich we wtorek i środę godz. 16.00. Bardzo prosimy o gromadzenie kwiatów do sypania w czasie Procesji Eucharystycznych i przynoszenie ich do Kościoła.
 5. W okresie Oktawy Bożego Ciała, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą celebrowane o godz. 17.30 i połączone z procesją eucharystyczną.
 6. 26 czerwca w niedzielę, udajemy się z pielgrzymką na odpust świętych Piotra i Pawła do Małej Upy w Czechach. To już 10 pielgrzymka. Wyjście o godz. 11.00 z kaplicy na Wiejskiej, o 13.30 modlitwa na przełęczy Okraj, a o godz. 15.00 Msza św. odpustowa. Zainteresowanych wyjazdem busem, proszę o zapisywanie się u o. Stanisława. Wyjazd z parkingu obok Biedronki godz. 12.30, z parkingu obok kaplicy św. Maksymiliana, 12.45. Koszt przejazdu wynosi 30 zł. Zapraszamy!
 7. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Wtorek /14.06/ – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  Środa /15.06/ – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy
  Piątek /17.06/ – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 9. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarły Helena KAPAŁA i Leokadia Wanda SOPUCH. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Niech.

Błogosławieństwo Jezusa Chrystusa, który przychodzi
i nawiedza nas, nasze rodziny i nasze miasto niech Wam zawsze towarzyszy!