Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022r.

 1. W dniach   22 – 29 maja, przeżywać będziemy: Tydzień ekologiczny „Laudato Si”. To inicjatywa upamiętniająca opublikowanie encykliki Laudato si’ Papieża Franciszka, a przede wszystkim zaproszenie do wcielenia jej przesłania w życie. Jako ludzie wierzący chcemy w szczególny sposób budować wrażliwość na wołanie ziemi i krzyk ubogich oraz przyczynić się do rozwiązania złożonego kryzysu społeczno-ekologicznego naszych czasów – zaczynając od nas samych i naszych parafii.   
 2. W czwartek, 26 maja, Dzień Matki. Modlić się będziemy w intencji wszystkich Mam podczas Nabożeństwa majowego i Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele.
 3. Również w najbliższy czwartek, po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Oazy dorosłych, naszej parafii. Tematem spotkania będzie “Namiot spotkania”.
 4. W piątek, rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W czerwcu tego roku organizujemy pielgrzymkę, tym razem do Kalwarii Pacławskiej, Komańczy i Strachociny, w dniach 17-19.06.2022. Informacje na plakatach i ulotkach. Odwiedzimy miejsca związane z życiem Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca, św. Andrzeja Boboli i bł. kard. Wyszyńskiego. Kalwaria Pacławska to także piękne sanktuarium maryjne, nazywane „Częstochową Podkarpacia”. Zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę, 29 majaUROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
 7. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Poniedziałek /23.05/ – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu
  Wtorek /24.05/ – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  Czwartek /26.05/ – wspomnienie św. Filipa Nereusza
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy  o modlitwie.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, dla dzieci i młodzieży jest Mały gość niedzielny.
 10. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarły: Jadwiga HALDENWANGER i Stanisława KOJRO. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim Gościom i Parafianom
szczególnej opieki Matki Bożej.