Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.
 2. W piątek, 25 czerwca, o godz. 8.00, zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
 3. 27 czerwca, w niedzielę odbędzie się, kolejna, 9 pielgrzymka na uroczystość świętych Piotra i Pawła do Małej Upy w Czechach. Wyjście o godz. 11.00 z kaplicy Św. Maksymiliana, o 13.30 modlitwa na przełęczy Okraj, a o godz. 15.00 Msza św. odpustowa. Zainteresowanych wyjazdem busem, proszeni są o zapisywanie się u o. Stanisława. Wyjazd z parkingu obok Biedronki o godz. 12.30, z parkingu obok kaplicy św. Maksymiliana o 12.45. Koszt przejazdu w dwie strony wynosi 15 zł. Zapraszamy!
 4. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Poniedziałek /21.06/ – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  – Czwartek /24.06/ – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 5. W kościele zamontowany zostało nowy system multimedialny, aby wzmocnić nasze zaangażowanie w liturgię. Stopniowo będzie on jeszcze powiększany. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom dzięki którym było to możliwe. Gdyby ktoś jeszcze chciał, może wspomóc to dzieło. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 6. W najbliższych tygodniach młodzi ludzie, którzy zdawali maturę będą decydowali o wyborze dalszej drogi życia. Być może, do ich serc puka także Chrystus mówiąc „Pójdź za mną” – wspierajmy ich modlitwą, by nie zabrakło odwagi na pozytywną odpowiedź Panu Bogu.
 7. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie. Szczególnie Waszym modlitwom polecamy o. Jana Grzywnę – Proboszcza i o. Jana Czarnika, którzy będą obchodzić 25. rocznicę święceń kapłańskich.
 8. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej – proponujemy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
 9. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli: Bogusław Kwiatkowski i Artur Franczuk. Polecajmy Ich Miłosierdziu Bożemu.

ŁASKI PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA
I OBFITEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO
ŻYCZYMY WSZYSTKIM GOŚCIOM I PARAFIANOM