Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020r.

 1. Pragniemy się podzielić z Wami bardzo smutną wiadomością. W nocy z 9 na 10 września, w naszym kościele miało miejsce włamanie. Zostały częściowo zniszczone drzwi do zakrystii, ale w kościele nie dokonano kradzieży, ani profanacji. Pamiętajmy w modlitwach za sprawców tego czynu, aby Ich serca się nawróciły i aby umieli uszanować święte miejsca.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00, Msza św. w kaplicy św. Anny. Z racji 13 dnia miesiąca, o godz. 17.30 – modlitwa różańcowa, a po Mszy św. wieczornej, „fatimska procesja światła”.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Polsce X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”.
 4. W przyszłą niedzielę, 20 września, o godz. 12:00 odbędzie się I Komunia św. dzieci, które miały przystąpić w maju. Dlatego też bardzo prosimy, aby osoby niezwiązane z Komunią św. wybrały inną godzinę Mszy świętej, aby było możliwe utrzymanie reżimu sanitarnego.
 5. Decyzją o. Prowincjała, naszą wspólnotę klasztorną i parafialną opuszcza o. Marek Sendor, który został skierowany do pracy w Zielonej Górze. W najbliższy wtorek, podczas Mszy św. wieczornej będziemy dziękować Bogu za Jego czteroletnią posługę pośród nas.
 6. Drodzy Rodzice dzieci klas III Szkół Podstawowych nr 1 i 3. W tym roku, jeśli chcecie, aby Wasze dziecko mogło iść do I Komunii św., należy je zapisać w kancelarii parafialnej do końca września. Po tym terminie, nie będzie możliwości dołączenia do grupy komunijnej. Ze względu na panującą sytuację pandemii, kancelaria parafialna czynna jest tylko na telefon. Dlatego, aby zapisać dziecko do I Komunii św. prosimy o telefoniczne umówienie się z o. Proboszczem. Nr telefonu to: 608348591
 7. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Poniedziałek /14.09/ – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  – Wtorek /15.09/ – wspomnienie NMP Bolesnej
  – Środa /16.09/ – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana
  – Czwartek /17.09/ – Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu
  – Piątek/ 18.09/ – Święto św. Stanisława Kostki
  – Sobota /19.09/ – Święto św. Józefa z Kupertynu
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie. Waszym modlitwom polecamy o. Roberta Dziudę i o. Stanisława Glistę solenizantów najbliższego tygodnia.
 9. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: Bogusław BŁAŻEJEWSKI i Marek WOLSKI. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom w nowym tygodniu
życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów!