Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023 r.

  1. Dzisiejsza II niedziela Wielkiego Postu„Ad Gentes” jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywamy ją  pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Z tej okazji w parafiach odbywa się zbiórka na fundusz misyjny. Przy wyjściu z kościoła taką ofiarę możemy złożyć do puszki. Zebrane środki zostaną przekazane naszym franciszkańskim misjonarzom.
  2. O godz. 17.00, Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Na zakończenie Zmiana Tajemnic Żywego Różańca z racji I niedzieli miesiąca.
  3. W środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Wam drogie Panie (babcie, mamy, teściowe, żony, siostry) życzymy opieki najpiękniejszej z Kobiet, Maryi.
  4. CHWALCIE Pana pod … dachem:” to hasło naszej akcji PODARUJ NAM 1,5%. Zebrane środki zostaną przeznaczone na planowany remont dachu na naszym zabytkowym klasztorze. Emeryci i renciści, których rozlicza organ rentowy na formularzu PIT-40A, powinni wypełnić PIT-OP i wysłać do Urzędu Skarbowego. Druki te można odebrać przy wyjściu z kościoła.
  5. Zapraszamy uczniów klas siódmych wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem przygotowań do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, w najbliższy czwartek, 9 marca. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
  6. W piątek, 10 marca, Drogę krzyżową po Mszy św. wieczornej poprowadzi Wspólnota Domowego Kościoła. Po Jej zakończeniu odbędzie się spotkanie biblijne. Tematem spotkania będą czytania liturgiczne najbliższej niedzieli.
  7. Już dzisiaj pragniemy poinformować o Rekolekcjach wielkopostnych. Rozpoczną się one w naszej Parafii w sobotę, 18 marca, przed IV Niedzielą Wielkiego Postu i potrwają do środy. Zachęcamy by już teraz zarezerwować sobie czas na spotkania rekolekcyjne. Tegoroczne Rekolekcje poprowadzi nasz parafianin Ks. Kamil Ożóg.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00, dodatkowa Msza św. w kaplicy św. Anny. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. Po Mszy św. wieczornej, o. Proboszcz zaprasza na spotkanie, Członków Rady Parafialnej.
  9. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
  10. W okresie Wielkiego postu w sposób szczególny zachęcamy do lektury prasy katolickiej i dobrej książki.

Prośmy Jezusa Chrystusa Miłosiernego o ducha pokuty i modlitwy
oraz prawdziwego nawrócenia serca w okresie Wielkiego Postu!