Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Kazaniem Pasyjnym o 17.00.
 2. Jednym z elementów Wielkiego Postu jest jałmużna: Ofiary składane na tacę w piątki, podczas Mszy św. o 9.00 i 18.00 jak również podczas, Nabożeństwa Gorzkich żali będą przeznaczone na zakup Paschału, świec i dekorację świątyni na Triduum Paschalne. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do Skarbony jako pomoc ubogim naszej Parafii i ofiarom wojny na Ukrainie.
 3. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w próbach naszego chóru parafialnego „Quo vadis”. Najbliższe spotkanie w środę o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:
  I czwartek – modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  I piątek – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do godz. 16.30. Możliwość skorzystania z Sakramentu pojednania od godz. 15.00 do 18.30.
  I sobota – kapłani przed południem odwiedzą chorych. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, różaniec o godz. 17.20, Medytacja po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej Drogę krzyżową poprowadzi Oaza Dorosłych.
 6. W sobotę, 4 marca, Święto św. Kazimierza, Królewicza.
 7. W przyszłą niedzielę, 5 marca, z racji I niedzieli miesiąca, po Gorzkich żalach, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 9. Gorąco zachęcamy w Wielkim Poście do lektury Pisma św. oraz tygodników Niedziela i Gość niedzielny, dla dzieci jest Mały Gość niedzielny. W naszej „biblioteczce pod chórem” są nowe pozycje książkowe jako propozycje na Wielki Post.
 10. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarł Adam JANIAK. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Niego.

Wszystkim Gościom, Parafianom oraz sympatykom naszego kościoła
życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu
i obfitych łask Bożych