Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – VII Niedziela zwykła – 19.02.2023 r.

  1. Tydzień rozpoczynający się od ostatniej niedzieli karnawału do soboty po Popielcu poświęcony jest Modlitwie o Trzeźwość Narodu.
  2. 6 lutego 2023 roku potężne trzęsienie ziemi nawiedziło Turcję i Syrię. Szacuje się, że ponad 23 miliony ludzi jest dotkniętych skutkami tego kataklizmu, a ponad 30 tysięcy osób straciło życie. W związku z tym – w dzisiejszą niedzielę, 19 lutego, na prośbę Biskupa Legnickiego odbywa się zbiórka do skarbony, w każdej parafii na terenie diecezji legnickiej, jako pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  3. Środa Popielcowa (22 lutego) rozpoczyna Wielki Post. Zgodnie ze zwyczajem błogosławieństwo i posypanie głów popiołem. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W kaplicach przy Wiejskiej i na Wojkowie o godz. 17.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – ilościowy (oznacza 1 posiłek do syta i 2 lekkie) i jakościowy (wstrzemięźliwość od potraw mięsnych).
  4. Rozpoczynamy czas wielkopostnych nabożeństw pasyjnych. Przez wszystkie piątki Wielkiego Postu będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, a po niej Droga Krzyżowa. Na godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego miłosierdzia, przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci (rozpoczęcie 3 marca), po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.
  5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z „NASZYMI PROPOZYCJAMI NA WIELKI POST”.
  6. Nasz chór Parafialny, zaprasza chętnych do wzięcia udziału w oprawie Triduum Paschalnego. Próby chóru w środę o godz. 18.00 w salce klasztornej.
  7. „Chwalcie Pana pod dachem”, to hasło naszej akcji PODARUJ NAM 1,5%. Środki zebrane z akcji, jak również ofiary składane w kopertach zostaną w całości przeznaczone na remont: kopuły wieży kościoła i dachu na klasztorze. Całkowity koszt remontu to ponad 2 miliony zł.
  8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
  9. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: Janusz DROBCZYŃSKI, Błażej SROMEK, Julian GADZINA, Zbigniew MASTERNAK, Krystyna PAWLAK, Krzysztof HADERER, Wojciech GLINKA. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla zmarłych.

Wypoczywającym życzymy owocnego odpoczynku,
Wszystkim, dobrego przeżycia ostatnich dni Karnawału
oraz dobrego, błogosławionego czasu Wielkiego Postu!