Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela zwykła –05.02.2023 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 – Nabożeństwo różańcowe i Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy wieczornej spotkanie z Panem Tomaszem Stasiakiem, który podzieli się z nami wizytą na misji w Maganzo /Tanzania/. To wspólnota, którą nasza Parafia wsparła materialnie.
 2. W czwartek, o godz. 18.00, spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.
 3. W piątek, po Mszy św. wieczornej Krąg Biblijny. Spotkanie będzie dotyczyć analizy Ewangelii na najbliższą niedzielę.
 4. W sobotę, 11 lutego – Wspomnienie NMP z Lourdes i ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Światowy Dzień Chorego. Wszystkich parafian chorych i w starszym wieku zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00, w czasie której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy, aby korzystający w tym dniu z sakramentu wypełnili karteczki przygotowane i wyłożone na stoliku przy wejściu do kościoła. Ułatwi nam to dokonanie wpisu do księgi chorych. Zwracamy się z prośbą o pomoc w doprowadzeniu lub przywiezieniu osób chorych i starszych do kościoła. Warunkiem przyjęcia Sakramentu chorych jest stan łaski uświęcającej, dlatego też od godz. 9.30. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.
 5. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Poniedziałek /6.02/ – wspomnienie świętych Pawła Miki i Towarzyszy
  Wtorek /7.02/ – wspomnienie św. Kolety z Corbie
  Piątek /10.02/ – wspomnienie św. Scholastyki
 6. W przyszłą niedzielę /12.02./ – o godz. 16.00 – dodatkowa Msza św. w kaplicy św. Anny. Ofiary w tym dniu składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.
 7. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 8. Polecamy gorąco czasopisma katolickie: Niedzielę i Gościa niedzielnego
 9. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: Jan KISIEL, Emil UJMA, Włodzimierz SMOLIŃSKI, Anna ŁOBODZIŃSKA. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla nich.

Prośmy Jezusa Chrystusa Miłosiernego
by poruszył serca obojętne
i umocnił wiarę wszystkich wierzących!