Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela zwykła – 29.01.2023 r.

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy Zespół „Zbrudź” z Ukrainy. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć materialnie naszych braci i siostry, którzy ciągle jeszcze są w stanie wojny. Na godz. 16.30, zapraszamy do kościoła na wspólne kolędowanie z Zespołem „Kowarskie wrzosy”.
 2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli kapłana w swoim domu. Składamy staropolskie Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za życzliwość, za miłą atmosferę oraz za wsparcie materialne. Jutro jeszcze będzie kolęda uzupełniająca, podsumowanie kolędy w przyszłą niedzielę, 5 lutego.
 3. W czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego /MB Gromnicznej/ oraz z ustanowienia św. Jana Pawła II – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz.: 7.00; 9.00; 17.00 /Wiejska i Wojków/; 18.00. W czasie Mszy św. poświęcimy świece gromniczne. W każdym domu powinna być gromnica. Jeśli ktoś nie ma, to można ją nabyć dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Gromnice są po 15 zł. Z racji I czwartku, podczas wieczornej Mszy św., modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy do zdjęcia dekoracji świątecznych.
 4. I piątek: godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do wieczornej Mszy św. Możliwość spowiedzi od 15.00 do 18.30.
 5. I sobota: kapłani przed południem odwiedzą chorych, 17.20 – modlitwa różańcowa; medytacja po wieczornej Mszy św.
 6. W przyszłą niedzielę /I miesiąca/ o godz. 17.30 – Różaniec i zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie z p. Tomaszem Stasiakiem, który podzieli się z nami wizytą na misji w Maganzo /Tanzania/. To wspólnota, którą nasza Parafia wsparła materialnie. Zapraszamy.
 7. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Poniedziałek /30.01/ – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti
  Wtorek /31.01/ – wspomnienie św. Jana Bosko
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Regina ĆWIERTNIA, Krystyna JUCHA, Jerzy BERKOWICZ. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie
prośmy o błogosławieństwo Boże dla nas i naszych bliskich!