Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022r.

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała – nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną do piątku włącznie o godz. 17.30.
 2. W czwartek, 23 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przeniesiona w związku z przypadającą w piątek uroczystością Serca Pana Jezusa. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała, tradycyjne poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o wszystkich tatusiach z okazji Dnia Ojca.
 3. W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na godz. 8.00 zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Wtorek /21.06/ – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  – Sobota /25.06/ – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 5. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy  o modlitwie. Szczególnie Waszym modlitwom polecamy  o. Jana Grzywnę – Proboszcza i o. Jana Czarnika, którzy będą obchodzić w tym tygodniu swoje imieniny.
 6. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej – proponujemy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego a także dla całych rodzin proponujemy Małego gościa niedzielnego.
 7. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli: Helena BARTCZAK, Krystyna PIERZCHAŁA, Genowefa DRZEWIECKA, Stefan WOŹNIAK, Krystyna KOCHMAN. Prośmy o dar Nieba dla Nich.

ŁASKI  PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA
I  OBFITEGO  BŁOGOSŁAWIEŃSTWA  BOŻEGO
ŻYCZYMY  WSZYSTKIM  GOŚCIOM  I  PARAFIANOM