Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022r.

 1. Przeżywamy dzisiaj, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą okres Wielkanocny. O godz. 17.30 – Nabożeństwo czerwcowe i Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 2. W dniu wczorajszym, o. Bp Stanisław Dowlaszewicz, udzielił Sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii, dokonał też poświęcenia ikony błogosławionych męczenników z Peru Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Dziękujemy Pani Krystynie KACZMAREK, za napisanie tej ikony i przekazanie jej w darze do naszego kościoła.
 3. Jutro, uroczystość 35 Rocznicy poświęcenia kaplicy św. Maksymiliana, na ul. Wiejskiej. O godz. 11.00 spotykamy się na cmentarzu przy kościele, aby pomodlić się za zmarłych o. Franciszka i Jana Kalembkiewiczów i wszystkich zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszej kaplicy. O godz. 18.00 Msza św. w kaplicy na Wiejskiej, której będzie przewodniczył o. Radosław Kramarski, Proboszcz i gwardian klasztoru we Wrocławiu. Będziemy także gościć jednego z budowniczych naszej kaplicy o. Józefa Trybala, aktualnie pracującego we Wrocławiu. Po Mszy św. odsłonimy pamiątkową tablicę, wyrażającą wdzięczność budowniczym, dobrodziejom    i posługującym w naszej kaplicy.
 4. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, Uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu, kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. O godz. 16.00 – dodatkowa Msza św. w kaplicy św. Anny. Po Mszy św. wieczornej, o. Proboszcz zaprasza Członków Rady Parafialnej na spotkanie w klasztorze.
 5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Już dzisiaj prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję: I – Żywy Różaniec; II – Rycerstwo Niepokalanej; III – Wspólnota Domowego Kościoła; IV – Franciszkański Zakon Świeckich. Zachęcamy też innych, chętnych, do pomocy wspólnotom w przygotowaniu ołtarzy.
 6. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Poniedziałek /6.06/ – Święto NMP, Matki Kościoła
  – Wtorek /7.06/ – wspomnienie błogosławionych męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka
  – Środa /8.06/ – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  – Czwartek /9.06/ – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  – Sobota /11.06/ – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
 7. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 8. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: Dariusz KMIECIAK, Władysława SUPIERZ, Irena STOBIECKA. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

W nadchodzącym tygodniu wszystkim Gościom i Parafianom
życzymy światła Ducha Świętego i Bożej radości.