Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022r.

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego kończy 40 dniowy okres objawiania się Chrystusa Zmartwychwstałego swoim uczniom, aby umocnić ich wiarę w zmartwychwstanie!
 2. We wtorek, zakończenie Nabożeństw majowych połączone z procesją eucharystyczną.
 3. W środę, rozpoczniemy miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych, które odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
 4. W środę, próba dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa! Przypominamy, że w sobotę, 4 czerwca, o godz. 12.00 o. Bp Stanisław Dowlaszewicz z Boliwii, udzieli młodzieży naszej Parafii sakramentu bierzmowania.
 5. W czwartek, 2 czerwca, będziemy obchodzili 25-lecie wizyty Jana Pawła II w Legnicy oraz 25-lecie koronacji ikony Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa.
 6. „BENEMERENTI” – DOBRZE CZYNIĄCYM – za wieloletnią służbę i oddanie wspólnocie Kościoła legnickiego, Bp Andrzej Siemieniewski, honoruje „Medalem 30-lecia Diecezji Legnickiej”. Takie medale w ubiegłą niedzielę w bazylice w Bolesławcu otrzymało troje naszych Parafian: Elżbieta POZNAŃSKA, Włodzimierz PIEKARSKI i Mirosław KRÓL. Gratulujemy odznaczonym.
 7. Podziękowanie z Ukrainy: W duchu wdzięczności za wsparcie nas w pomocy uchodźcom, których gościmy w naszym klasztorze w Bołszowcach, składamy serdeczne podziękowanie wspólnocie parafialnej z Kowar za zebranie 12 500 zł. Zapewniamy Was o naszej wdzięczności i modlitwie. O. Michał Staszak – gwardian i Proboszcz.
 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:
  I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,
  I piątek – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do wieczornej Mszy św. Możliwość skorzystania z Sakramentu pojednania od godz. 15.00 do 18.30.
  I sobota – przed południem kapłani odwiedzą chorych. Nabożeństwo wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi: Różaniec o 17.20, po Mszy wieczornej – medytacja pierwszo sobotnia.
 9. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą okres Wielkanocny. O godz. 17.30 – Nabożeństwo czerwcowe i Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 10. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Wtorek /31.05/ – Święto Narodzenia NMP
  Środa /1.06/ – wspomnienie św. Justyna, męczennika
  Piątek /3.06/ – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 11. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 12. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: Irena PIETRAS, Wiesław SIKORA, Krzysztof KOPA. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Uwielbiajmy i oczyma wiary wpatrujmy się
w  Chrystusa Zmartwychwstałego wstępującego do Nieba