Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021r.

 1. Przeżywamy dzisiaj XXI Dzień Papieski pod hasłem – „Nie lękajcie się”! Po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka do puszek na rzecz zdolnej ale ubogiej młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom za złożone na ten cel ofiary jak również na cele remontowe składamy serdeczne, staropolskie BÓG ZAPŁAĆ. O godz. 16.00 – Msza św. w Kaplicy św. Anny, również o godz. 16.00 – spotkanie FZŚ.
 2. W środę, ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. wieczornej Fatimska Procesja Światła.
 3. W sobotę, 16 października, po Mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie młodzieży klas 1 i 2 szkoły średniej, która pragnie przystąpić do Sakramentu bierzmowania.
 4. Ponawiamy nasz apel. Po bardzo długiej przerwie, kapłani pragną powrócić, do odwiedzania chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Odwiedziny rozpoczną się w pierwszą sobotę miesiąca listopada. Bardzo prosimy, by w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie zgłosić adresy osób, które pragną odwiedzin kapłana.
 5. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Pod hasłem „ulica”, wpisujemy ulicę zamieszkania osoby piszącej, a nie zmarłych. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk oraz określenie czy są to wypominki roczne czy miesięczne.
 6. W przyszłą niedzielę, 17 października, pragniemy przeżyć dzień łączności z Kościołem w Tanzanii i pracującymi tam polskimi siostrami Elżbietanka. Nasz parafianin pan Tomasz Stasiak, po raz kolejny uda się do tego afrykańskiego kraju z pomocą materialną. Jako kowarska Parafia pragniemy włączyć się w tę pomoc materialną. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na ten cel. O godz. 16.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 7. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Środa /13.10/ – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
  – Sobota /16.10/ – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – Głównej Patronki Śląska
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 9. W minionym tygodniu zmarli: Marianna KOPEĆ, Tomasz KĘSKA, Adam DOBRASZ. Prośmy o Boże miłosierdzie dla Nich.

Niech Pan da nam odczuć swoje wejrzenie miłości w naszym życiu
– prośmy o Jego błogosławieństwo na wysiłek wędrówki Jego drogą