Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 03.10.2021r.

 1. Dzisiaj po Nabożeństwie różańcowym zmiana Tajemnic Żywego Różańca z racji I niedzieli miesiąca. Po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo TRANSITUS – pamiątka błogosławionej śmierci św. Ojca Franciszka.
 2. Jutro, poniedziałek, 4 października – Uroczystość św. Ojca Franciszka, diakona, założyciela trzech zakonów. W naszej franciszkańskiej Bazylice w Krakowie, 5 naszych braci złoży wieczyste śluby zakonne. Polecamy Ich Waszym modlitwom.
 3. Trwa miesiąc październik – serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15.
 4. Po bardzo długiej przerwie, kapłani pragną powrócić, do odwiedzania chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Odwiedziny rozpoczną się w pierwszą sobotę miesiąca listopada. Bardzo prosimy, by w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie zgłosić adresy osób, które pragną odwiedzin kapłana.
 5. W miesiącu październiku wracamy również do comiesięcznych spotkań formacyjnych, FZŚ w drugą niedzielę miesiąca i Rycerstwa Niepokalanej w trzecią niedzielę miesiąca.
 6. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Na kartce wypominkowej znajdziemy u dołu miejsce z „hasłem” ulica. Prosimy wpisywać ulicę zamieszkania osoby piszącej, a nie zmarłych. W miesiącu listopadzie podejmiemy modlitwę wg ulic i łatwiej będzie uczestniczyć w nabożeństwie wypominkowym za poleconych zmarłych. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk oraz określenie czy są to wypominki roczne czy miesięczne! Kartki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 7. W przyszłą niedzielę, 10 października, przeżywać będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem – „Nie lękajcie się”! Po każdej Mszy świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz zdolnej ale ubogiej młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom za złożone na ten cel ofiary jak również na cele remontowe składamy serdeczne, staropolskie BÓG ZAPŁAĆ. O godz. 16.00 – Msza św. w Kaplicy św. Anny, również o godz. 16.00 – spotkanie FZŚ.
 8. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Wtorek /5.10/ – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
  – Czwartek /7.10/ – wspomnienie NMP Różańcowej
 9. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 10. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii zmarli: Ewa TOMECKA, Krzysztof RYNANS, Renata CHADRYŚ, Anna TOKARSKA. Módlmy się o Boże miłosierdzie dla Nich.

Niech Pan da nam odczuć swoje wejrzenie miłości w naszym życiu
– prośmy o Jego błogosławieństwo na wysiłek wędrówki Jego drogą!