Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Jest to zachęta do naszej modlitwy i zainteresowania duszpasterskiego osobami z różnych powodów zmieniającymi swoje zamieszkanie i poszukującymi nowej ojczyzny. Wśród nich są wypędzeni, uchodźcy i przymusowo przesiedleni na skutek wojen, prześladowań, głodu.
 2. Decyzją Ojca Prowincjała do naszej wspólnoty został skierowany Marek Warzecha, wieloletni misjonarz w Ugandzie. Witamy Go bardzo serdecznie, życząc wielu łask w pracy duszpasterskiej i życiu zakonnym, jednocześnie zapewniamy o naszej modlitwie w Jego intencji.
 3. W piątek, rozpoczynamy miesiąc październik – Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej szczególnie dzieci i całe rodziny.
 4. W przyszłą niedzielę, 3 października, z racji I niedzieli miesiąca, po nabożeństwie różańcowym, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy św. wieczornej, TRANSITUS – pamiątka śmierci św. Franciszka. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia tego pięknego nabożeństwa szczególnie Członków Rycerstwa Niepokalanej i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:
  I piątek – o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Możliwość skorzystania z Sakramentu pojednania od godz. 15.00 do 18.30.
  I sobota – po wieczornej Mszy św. Medytacja pierwszosobotnia.
 6. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Poniedziałek /27.09/ – wspomnienie św. Wincentego a Paulo
  Wtorek /28.09/ – wspomnienie św. Wacława
  Środa /29.09/ – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  – Czwartek /30.09/ – wspomnienie św. Hieronima
  Piątek /1.10/ – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  Sobota /2.10/ – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
 7. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy.
 8. Są kolejne numery Gościa niedzielnego i Niedzieli, a dla dzieci Mały Gość niedzielny.

Wszystkich naszych Parafian, Gości i Dobrodziejów
polecamy opiece i wstawiennictwu świętych Patronów,
życząc dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!