Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Odpust Parafialny – Imienia NMP – 12.09.2021r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustu Parafialnego. Czcimy Imię NMP i Jej opiece powierzamy cała naszą wspólnotę parafialną. Słowo Boże kieruje dzisiaj do nas Gwardian i Proboszcz wspólnoty we Wrocławiu o. Radosław Kramarski, który też będzie przewodniczył Sumie odpustowej o godz. 12.00. O godz. 16.00, dodatkowa Msza św. w kaplicy św. Anny.
 2. W dniu dzisiejszym przeżywamy też beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać obrazek z błogosławionym Prymasem Tysiąclecia.
 3. W poniedziałek, 13 września, kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.20 modlitwa różańcowa, a po Mszy św. Różańcowa Procesja Światła.
 4. W piątek, 17 września, podczas Mszy św. o godz. 18.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w 800 rocznicę Jego powstania.
 5. W przyszłą niedzielę, 19 września, o godzinie 9:00 i 12:00 odbędzie się w naszym kościele I Komunia św. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z uroczystością wybrały inną godzinę uczestniczenia we Mszy św.
 6. Pielgrzymka do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia, wyruszy 25 września, w sobotę. Z racji organizacyjnych wyjazd o godz. 4.30 – kaplica św. Maksymiliana; 4.40 – parking przy Biedronce. Zapraszamy, informacje na plakatach.
 7. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Poniedziałek /13.09/ – wspomnienie św. Jana Chryzostoma
  – Wtorek /14.09/ – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  – Środa /15.09/ – wspomnienie NMP Bolesnej
  – Czwartek /16.09/ – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza i Cypriana
  – Piątek /17.09/ – Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu
  – Sobota /18.09/ – Święto św. Stanisława Kostki
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 9. Serdecznie zachęcamy do czytania tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa niedzielnego.

 

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom w nowym tygodniu
życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki NMP oraz świętych Patronów!