Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła – 22.08.2021r.

 1. W czwartek Uroczystość MB Częstochowskiej. Zapraszamy do wspólnego świętowania Odpustu w kaplicy na Wojkowie. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Bogusław Dąbrowski, misjonarz z Ugandy.
 2. W przyszłą niedzielę, 29 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 10.30, Proboszcz i o. Jan Czarnik będą dziękować Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa.
 3. We wrześniu, w dniach 25 i 26 (sobota-niedziela), planowana jest pielgrzymka: „Ze św. Maksymilianem w stronę Miłosierdzia Bożego”. Planujemy odwiedzić sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła w Krakowie, Kalwarię Zebrzydowską i Oświęcim. Koszt 330 zł. Do 15 września zapisy, z wpłatą zaliczki, 100 zł. Informacje dokładniejsze na plakatach i ulotkach. Zapraszamy.
 4. Wyrażamy ogromną wdzięczność o Bogusławowi Dąbrowskiego, wieloletniemu misjonarzowi w Ugandzie za Jego obecność i pomoc duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej w okresie wakacji. Zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej w intencji Jego osoby.
 5. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Wtorek /24.08/ – Święto św. Bartłomieja, Apostoła
  – Środa /25.08/ – wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
  – Piątek /27.08/ – wspomnienie św. Moniki
  – Sobota /28.08/ – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
 6. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 7. Bardzo gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 8. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli: Stefan KOZŁOWSKI i Stanisława ZANIEWSKA. Módlmy się o Boże miłosierdzie dla Nich.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy w nowym tygodniu
opieki Matki Bożej Częstochowskiej i błogosławieństwa Bożego!