Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021r.

 1. W okresie wakacji Nabożeństwo popołudniowe tylko w I niedzielę miesiąca.
 2. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, w przyszłą niedzielę, podobnie jak w minionych latach, po każdej Mszy św. będzie odmówiona modlitwa poświęcenia pojazdów mechanicznych, natomiast pokropienie wodą święconą po zakończeniu Mszy św. Bardzo prosimy aby kierowcy podjeżdżali od ul. Matejki w kierunku Placu Franciszkańskiego. W czasie poświęcenia pojazdów będą zbierane datki na środki transportu dla misjonarzy!
 3. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, zapraszamy na Odpust ku czci św. Anny. O godz. 14.00 w kaplicy św. Anny zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. Odpustowa, po jej zakończeniu rozpocznie się Festyn. O godz. 15.00 wystartuje IV Kowarski Bieg na św. Annę. Bieg rozpocznie się przed Kościołem Parafialnym, a zakończy przy kaplicy św. Anny. Zapraszamy do modlitwy, sportowej rywalizacji i wspólnego biesiadowania.
 4. 31 lipca, w sobotę jest planowana jednodniowa pielgrzymka „z Kowar w stronę Raju”. Odwiedzimy: Jakubów, Paradyż, Świebodzin. Informacje szczegółowe na tablicy ogłoszeń i ulotkach. Wyjazd o godz. 6.00 – kaplica św. Maksymiliana, 6.15 – parking przy Biedronce. Zapraszamy.
 5. W kalendarzu liturgicznym kościoła w tym tygodniu:
  – Środa /21.07/ – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi
  – Czwartek /22.07/ – Święto św. Marii Magdaleny
  – Piątek /23.07/ – Święto św. Brygidy Szwedzkiej
  – Sobota /24.07/ – wspomnienie św. Kingi
 6. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 7. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia : Niedziela i Gość Niedzielny.
 8. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarły: Mirosława POLICHT, Stanisława CEGLARZ. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Wszystkim Gościom odpoczywającym w Karkonoszach
i przebywającym w naszym mieście oraz naszym Parafianom
życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa