Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021r.

 1. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Dzisiaj o godz. 16.00 dodatkowa Msza św. w kaplicy św. Anny.
 2. Zostało opublikowane kolejne rozporządzenia Rady Ministrów w dniu 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów   i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Jeśli chodzi o działalność kościołów i innych związków wyznaniowych, to zasadniczo zmianie ulega tylko zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa podczas sprawowania kultu religijnego na zewnątrz (dotyczy to także pogrzebów), od 15 maja br. Wynika to z faktu, iż od 15 maja na otwartym powietrzu nie będzie obowiązku noszenia maseczki. Limit wiernych w kościołach pozostaje bez zmian.
 3. 13 maja, we czwartek, rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się fatimska Procesja Światła.
 4. 23 maja obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W związku z tym 14 maja (piątek) rozpoczniemy nowennę przed tą uroczystością.
 5. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Środa /12.05/ – wspomnienie św. Leopolda Mandicia  z Hercegnowi
  Piątek /14.05/ – Święto św. Macieja, Apostoła
  Sobota /15.05/ – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony
 6. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy  o modlitwie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego
 8. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: Edward TABAKA, Jan KAROLKIEWICZ, Krystyna BARAŃSKA, Czesława WÓJTOWICZ, Krystyna ZYMEK. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim Gościom i Parafianom
szczególnej opieki Matki Bożej.