Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021r.

 1. Biskup Legnicki w liście pasterskim z 14 lutego br. napisał: „Dniem zawierzenia każdej z parafii wstawiennictwu św. Józefa ustanawiam niedzielę, 2 maja, bezpośrednio po wspomnieniu św. Józefa Rzemieślnika”. Na prośbę Ks. Biskupa po każdej Mszy św. dokonamy Aktu zawierzenia parafii św. Józefowi.
 2. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po nabożeństwie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 3. Jutro, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 10.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny.
 4. Czwartek, 6 maja, z racji I czwartku miesiąca, modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. I piątek, 7 maja, o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do nabożeństwa majowego. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do godz. 18.30.
 5. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Wtorek /4.05/ – wspomnienie św. Floriana
  Czwartek /6.05/ – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  Sobota /8.05/ – Uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski
 6. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa niedzielnego dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny.
 8. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: Ryszard ROSIŃSKI, Jan MIŚ, Arnold LACKORZYŃSKI, Robert TRUBALUK, Tomasz NOWICKI, Andrzej PODESZWA, Piotr CZERWIŃSKI, Roksana CZERWIŃSKA. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Opiece Maryi, naszej Matki i Królowej
polecamy wszystkich naszych Parafian, Dobrodziejów i Gości!