Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021r.

  1. Dzisiejsza niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, jest zarazem Światowym Dniem Modlitw o Powołania, który rozpoczyna w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
  2. Kardynał Kazimierz Nycz poinformował, że Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00. Podczas wrześniowej uroczystości, papieża Franciszka będzie reprezentował Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, który dokona promulgacji dekretu beatyfikacyjnego.  
  3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  4. W przyszłą niedzielę, podczas każdej Mszy św., dokonamy Aktu Zawierzenia Parafii św. Józefowi.
  5. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
    Czwartek /29.04/ – Święto św. Katarzyny ze Sieny
  6. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki katolickie: Niedzielę i Gościa niedzielnego.
  8. W minionym tygodniu w naszej wspólnocie zmarli: Roman ŻYŁA, Halina MAKAREWICZ, Zofia KAMIŃSKA, Maria POCIUCH, Katarzyna WASIEJKO, Wojciech WĘGLEWSKI, Paweł MROCIK. Módlmy się o Miłosierdzie Boże dla Nich.

Niech błogosławieństwo Jezusa – Dobrego Pasterza
towarzyszy Wam wszędzie w nadchodzącym tygodniu.