Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 28.03.2021r.

 1. Dzisiejszą Uroczystością rozpoczynamy Wielki Tydzień – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
 2. W związku z wytycznymi na w Mszy św. może uczestniczyć tylko 45 osób. Przypominamy o noszeniu maseczki, dezynfekcji oraz o zachowaniu dystansu. W związku z tym prosimy, aby na Mszę św. pierwszeństwo mieli Ci, którzy wcześniej zamówili intencję mszalną. Bądźmy dla siebie bardzo wyrozumiali.
 3. Msze św. św. w naszej Parafii będą sprawowane od poniedziałku do środy o 7.00 i 18.00.
 4. W tym roku nie będzie spowiedzi przedświątecznej. Od poniedziałku do czwartku kapłani będą spowiadać rano podczas mszy świętej i po południu od 17.00 do 18.30. W piątek i sobotę od 17.00 do 19.00. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę.
 5. W WIELKI CZWARTEK – 1 kwietnia – rozpoczniemy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE! Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 oraz przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00
 6. WIELKI PIĄTEK 2 kwietnia – upamiętnia śmierć Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Godzin o godz. 8.00. O godzinie 15.00 – rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.  Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.00, zakończy się przeniesieniem Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 22.00.
 7. WIELKA SOBOTA3 kwietnia, o godz. 8.00 Liturgia Godzin. W piątek i sobotę kościół będzie otwarty cały dzień.
 8. W tym roku obędzie się poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Od godz. 10:00 do godz. 15:00 na zewnątrz świątyni. W razie niepogody poświęcenie odbędzie się w świątyni w grupach po 40 osób. Ci, którzy mają obawy przed wirusem, obrzędu tego mogą dokonać w domu przed świątecznym śniadaniem. Modlitwy na poświęcenie pokarmów będą umieszczone na stronie internetowej naszej Parafii. Przy wyjściu z kościoła można się zaopatrzyć w buteleczki z wodą święconą.
 9. WIGILIA PASCHALNA – ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozpocznie się o godz. 20.00 od poświęcenia paschału w kościele, a po liturgii nie odbędzie się Procesja rezurekcyjna. W Wielką Sobotę zaleca się zachować post jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwietnia – oraz w Poniedziałek Wielkanocny – 5 kwietnia – Msze św. według porządku niedzielnego i nie będzie wtedy spowiedzi.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki oraz czasopisma katolickie.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Mariola Rybaczuk, Dyonizy Tyrawa oraz Zdzisław Jarosz. Wieczne odpoczywanie…

Niech Krew Jezusa Chrystusa oczyści nas z grzechów
i pozwoli radować się Jego Zwycięstw