Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu “Laetare” – 14.03.2021r.

  1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu – Laetare /niedziela radości/. O godz. 16.00 – dodatkowa Msza św. w kaplicy św. Anny. Na godz. 17.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.
  2. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Przeżywamy je z Patronem obecnego roku – św. Józefem. W poniedziałek, wtorek i środę, Msze św. z nauką o godz. 9.00, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. porannej Droga krzyżowa. Informujemy, że intencje zamówione na godz. 7.00 zostaną odprawione o godz. 9.00. Przeżyjmy jak najlepiej czas tegorocznych Rekolekcji.
  3. Jakiś czas temu, informowaliśmy o montażu w naszym kościele systemu multimedialnego, tak aby osoby, które siadają w bocznych nawach mogły również korzystać z wyświetlanych pieśni. Pragniemy ten pomysł zrealizować. Dlatego też ofiary zbierane podczas Rekolekcji będą przeznaczone na ten cel. Zachęcamy również naszych dobrodziejów, a może i sponsorów o wsparcie tej jakże potrzebnej inicjatywy.
  4. W czwartek, 18 marca, przypada 21 rocznica śmierci Hadriana. Ministranci seniorzy, zapraszają na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18.00. Wcześniej, o godz. 17.30, zostanie odmówiona Koronka do Bożego miłosierdzia przy grobowcu franciszkańskim.
  5. W najbliższy piątek, 19 marca, Uroczystość św. Józefa. Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego, głównego Patrona naszej diecezji. W tym dniu, główne uroczystości diecezjalne odbędą się w Krzeszowie. W naszej świątyni dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, a po niej Droga Krzyżowa. Po jej zakończeniu Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 16.30. Na godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego miłosierdzia. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, po Mszy św. wieczornej, Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Okazja do spowiedzi św. w godzinach od 10.00 do 13.00 i od 16.00 do 19.00.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Paschaliki. Są również Obrazki ze św. Józefem. Duże w cenie 20 zł, a małe 10 zł.
  7. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie .
  8. W okresie Wielkiego Postu, a szczególnie na czas Rekolekcji polecamy czasopisma katolickie: Niedzielę i Gościa niedzielnego.

Prośmy Chrystusa o ducha pokuty i modlitwy
oraz prawdziwego nawrócenia serc!