Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2021r.

  1. W dniu dzisiejszym przypada rocznica odejścia do Domu Ojca pierwszego Biskupa Legnickiego Tadeusza Rybaka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie rodziców, dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. Na godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
  2. W środę, 10 marca, rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  3. W piątek, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, a po niej Droga Krzyżowa. Po jej zakończeniu Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 16.30. Na godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego miłosierdzia. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, po Mszy św. wieczornej około godz. 18.45 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Okazja do spowiedzi św. w godzinach od 10.00 do 13.00 i od 16.00 do 19.00.
  4. W sobotę, Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nasze Rekolekcje Przeżywać je będziemy z Patronem obecnego roku – św. Józefem. Szczegółowy program jest umieszczony w gablocie, podany na stronach internetowych naszej Parafii, a także dostępny na stoliku przy wyjściu z kościoła. Informujemy, że w czasie Rekolekcji, intencje zamówione na godz. 7.00 zostaną odprawione o godz. 9.00, będzie także dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Przeżyjmy dobrze ten czas Rekolekcji Wielkopostnych.
  5. Przyszłą niedzielę, 14 marca, przeżywać będziemy jako Niedzielę Laetare – Radości. O godz. 16.00 – Msza św. w kaplicy św. Anny.
  6. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
  7. W okresie Wielkiego Postu polecamy gorąco czasopisma katolickie: Niedzielę i Gościa niedzielnego. Zachęcamy też do wsparcia dzieła Caritas, poprzez zakup Paschalików. Małe Paschaliki są w cenie 6 zł, a duże 12 zł.
  8. W tym tygodniu w naszej parafii zmarli: Emilia MIGACZ, Jerzy ŁOŚ, Stanisław GĄSIOROWSKI. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Prośmy Jezusa Chrystusa Miłosiernego o ducha pokuty i modlitwy
oraz o dobre owoce Rekolekcji wielkopostnych!