Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021r.

 1. Dzisiejsza niedziela w Polsce jest obchodzona jako Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki jako pomoc misjonarzom. Po południu o godz. 17.00, nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu.
 2. Jutro, 1 marca, obchodzimy Narodowy Dzień PamięciŻołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Na 18.00 zapraszamy na Mszę św. w Ich intencji.
 3. W naszym kościele została zamontowana bezdotykowa kropielnica. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy wspomogli finansowo jej zakup.
 4. „Chwalcie Pana pod…dachem” – to hasło tegorocznej akcji w ramach rozliczania PIT-u. Można przekazać swój 1% na remont dachu na naszym zabytkowym klasztorze. Numer KRS 0000397954. Cel szczegółowy – Kowary 31.
 5. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nabożeństwa Pierwszych Śród Miesiąca ku czci Przeczystego Serca św. Józefa.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:
  I czwartek – modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  I piątek – dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, a po niej Droga Krzyżowa. Po jej zakończeniu Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 16.30. Na godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego miłosierdzia. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, po Mszy św. wieczornej około godz. 18.45 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Okazja do spowiedzi św. w godzinach od 10.00 do 13.00 i od 16.00 do 19.00.
  I sobota – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi /różaniec o godz. 17.20, Medytacja po Mszy św. wieczornej/
 7. W kalendarzu liturgicznym Kościoła, 4 marca /czwartek/, Święto św. Kazimierza, Królewicza.
 8. W przyszłą niedzielę, 7 marca, po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.
 9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkie Postu, 14 marca i potrwają do środy. Przeżywać je będziemy z Patronem obecnego roku – św. Józefem. Szczegółowy program zostanie podany w przyszłą niedzielę. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w czasie Rekolekcji, intencje zamówione na godz. 7.00 zostaną odprawione o godz. 9.00.
 10. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.

Prośmy Jezusa Chrystusa Miłosiernego o ducha pokuty i modlitwy
oraz prawdziwego nawrócenia serca w okresie Wielkiego Postu!