Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021r.

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 – Msza św. w Kaplicy św. Anny, o godz. 17.30 – Nabożeństwo.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonać kryzys”.
  3. W dniu 17 lutego, Środą popielcową – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie popiołu i posypanie głów na znak rozpoczęcia okresu pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – ilościowy (oznacza 1 posiłek do syta + dwa lekkie) i jakościowy (wstrzemięźliwość od potraw mięsnych).
  4. 17 lutego, swój dzień patronalny obchodzi Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach wspólnotowych i osobistych o Dostojnym Solenizancie wypraszając wszelkie potrzebne łaski przez orędownictwo Matki Bożej Łaskawej.
  5. Przez wszystkie piątki Wielkiego Postu będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, a po niej Droga Krzyżowa. Po jej zakończeniu Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 16.30. Na godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego miłosierdzia. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, po Mszy św. wieczornej około godz. 18.45 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
  6. W przyszłą niedzielę, 21 lutego, o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali będą przeznaczone na dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu.
  7. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie
  8. Polecamy gorąco czasopisma katolickie: Niedzielę i Gościa niedzielnego.
  9. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli: Piotr NOWAK, Franciszek GŁAB, Józef GORLA, HENRYKA KISZAKIEWICZ. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…

Wszystkim Gościom, Parafianom
oraz sympatykom naszego kościoła
życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu
i obfitych łask Bożych