Aktualności

List do Parafian 2021

KOCHANI PARAFIANIE

Pewien ksiądz napisał kolędę na tegoroczne święta Bożego Narodzenia i zatytułował ją „Trudna kolęda”. W utworze tym padają  między innymi takie oto słowa:

TRUDNY GRUDZIEŃ . . .
. . . NADZIEJA MIMO WSZYSTKO
TY BOŻE WIESZ, ILE ZŁYCH ŁEZ
DZIELI NAS I NAS BOLI
PRZYJDŹ JESZCZE RAZ, OBDARUJ NAS
PANDEMIĄ DOBREJ WOLI

W atmosferze Narodzenia Pańskiego na Nowy 2021 r. pragniemy przekazać Kochanym Parafianom nasze najserdeczniejsze życzenia: Bożego światła, wszelkich Łask, zapału w drodze do świętości, radości z bliskości Boga – Bóg zstępuje na ziemię, by przenosić nas do nieba. Niech Chrystus prawdziwy Przyjaciel ludzi znajduje w Was, w Waszej Rodzinie, prawdziwych swoich przyjaciół. Odkrywania śladów Boga, Jego dobroci i Jego Mądrości w znakach czasu, także pandemii, aby sprostać temu celowi, dla którego Pan nas przeprowadza przez takie doświadczenia.

Niech Matka Boża okrywająca swoim welonem Boże Dzieciątko też okrywa troskliwie Świętym Płaszczem swojej Opieki i Orędownictwa Waszą Rodzinę.

18 stycznia 2021 Roku Pańskiego rozpoczęliśmy spotkania kolędowe, w dobie pandemii koronawirusa inne niż dotychczas, bowiem będziemy z Wami się spotykać głównie nie w Waszych mieszkaniach, ale w Domu Bożym.

Warto w dobie pandemii odkryć na nowo rzeczywistość Kościoła Domowego, którą Sobór Watykański II nazywa Ecclesiola – mały Kościół. Dobrze tę rzeczywistość znały całe pokolenia ludzi, którzy przeżyli czasy Związku Radzieckiego, gdzie latami nie mieli dostępu do księdza, a mimo tego wiara żyła. Ksiądz nie wszędzie może dotrzeć. Pierwszymi zwiastunami Boga w naszym życiu byli zazwyczaj Najbliżsi, Mama, Tata, Babcia, Dziadek, to Oni nas uczyli modlitwy i zaufania do Boga. Czasem w tej drodze do Boga pomagali inni Ludzie. Niech ten czas izolacji przypomina, że Pana Boga odkrywaliśmy dzięki drugiemu Człowiekowi, którym posłużył się Bóg. I tak teraz w kościele za Was sprawujemy Najświętszą Ofiarę Boga – Człowieka Jezusa Chrystusa, ale dajemy Wam, Kochani Parafianie, do rąk wodę święconą i prosimy, abyście po powrocie do Waszych domów i mieszkań zwołali swój Domowy Kościół na modlitwę odnowienia Waszego związku z Chrystusem, Waszej Rodziny.

Często pytacie nas o sytuację finansową naszej Wspólnoty. Bracia i Siostry, wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim, którzy wspierają nas duchowo i materialnie, szczególnie teraz w czasie pandemii. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane z racji Mszy św. w intencji rodzin, które sprawujemy z racji codziennych spotkań kolędowych. Można swoją ofiarę na kościół złożyć w kopercie: osobiście u o. Proboszcza, w zakrystii czy na tacę. Istnieje też możliwość wpłaty na konto:

Rzymskokatolicka Parafia  p.w. Imienia NMP w Kowarach
Bank PKO S.A. 43 1240 1301 1111 0010 2596 2241 z dopiskiem /ofiara na kościół/

Dziękując za dotychczasową życzliwość, polecamy Was wszystkich Parafian w swoich modlitwach Bogu i przekazujemy kapłańskie błogosławieństwo na cały 2021 rok.

Niech Was błogosławi Bóg Wszechmogący Ojciec + Syn + i Duch Święty

 

W imieniu kowarskich franciszkanów
o. Jan Grzywna – Proboszcz

Kowary, styczeń AD 2021