Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020r.

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu – na godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo.
 2. Trwa Adwent. Przypominamy, że RORATY będą od poniedziałku do środy o 16.30.
 3. W czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. tylko o godz. 7.00! Zachęcamy do tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Niech ten dzień, a zwłaszcza Wieczerza wigilijna będzie znakiem jedności, przebaczenia i miłości w naszych rodzinach i wśród bliskich! W tym roku będą 2 PASTERKI – o 22.00 serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców oraz o 24.00 w kościele parafialnym – w intencji naszych Dobrodziejów.
  Również o północy PASTERKA na Wojkowie i przy ul. Wiejskiej.
 4. We piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30!   
 5. W sobotę 12. – Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Uczelnie Katolickie w Polsce.
  W pierwszy i drugi dzień Świąt nie ma nabożeństwa po południu.
 6. W niedzielę 12. – Niedziela Świętej Rodziny jest dniem modlitw o świętość małżeństwa i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się podczas każdej Mszy św.
 7. W tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą w tradycyjnej postaci. Po 18 stycznia będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic na wspólną mszę i kolędowanie do kościoła. Więcej informacji podane zostanie w późniejszym terminie.
 8. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną nie będą roznoszone opłatki. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła w każdą niedzielę po Mszy św., a w tygodniu w zakrystii. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary, przy okazji nabywania opłatków.
 9. W poniedziałek /21.12/ i wtorek /22.12/ po Mszy św. wieczornej zachęcamy i zapraszamy do pomocy w budowie szopki i przystrojeniu choinek w naszej świątyni.
 10. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 11. Zachęcamy do czytania tygodników: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 12. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarł: Andrzej Obirek i Bogusław Wachowicz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy wielu łask i błogosławieństwa
od przychodzącego Dzieciątka Jezus!