Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 06.12.2020r.

 1. Dzisiaj z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony w Kościele w Polsce po raz 21 – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na ten cel. O 17.30 Nabożeństwo różańcowe i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 2. Trwa Adwent. Przypominamy, że RORATY od poniedziałku do piątku o 16.30.
 3. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną nie będą roznoszone opłatki. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła w każdą niedzielę po Mszy św., a w tygodniu w zakrystii.  Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary, przy okazji nabywania opłatków.
 4. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane świece CARITAS na stół wigilijny.
 5. W dniu, 8 grudnia, przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas wieczornej Mszy św. będzie możliwość złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji dziecka poczętego. Modlitwa jest naszą najlepszą bronią wobec coraz brutalniejszych ataków na świętość życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Eucharystię poprzedzi wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.30.
 6. Przyszła niedziela Adwentu to niedziela GAUDETE – niedziela Radości. Taca w tym dniu jest przeznaczona na cele remontowe. O godz. 16.00 – Msza św. w kaplicy św. Anny.
 7. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Poniedziałek /7.12/ – wspomnienie św. Ambrożego,
  Czwartek /10.12/ – wspomnienie NMP Loretańskiej.
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 9. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli:  Mieczysław HERNAS, Agnieszka GÓRAL, Czesława KRYSA, Stanisław KOZIOŁ, Radosław PRYTKO. Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla Nich.

Niech Niepokalana Matka wyprasza nam błogosławieństwo Boże,
aby radość oczekiwania na przyjście Pana stała się naszym udziałem
.