Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

 1. Rozpoczynamy Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 16.30
 2. O godz. 17.30 – ostatnie w tym roku Nabożeństwo wypominkowe. Jutro podczas wieczornej Mszy św. modlić się będziemy za wszystkich zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach miesięcznych.
 3. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w tym roku nie będą roznoszone opłatki na stół wigilijny po domach. Poświęcone opłatki będzie można nabyć w każdą niedzielę adwentu po Mszy św. przy wyjściu z kościoła jak również w zakrystii.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W pierwszy czwartek miesiąca /3.12/ – modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek /4.12/ – o godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do godz. 16.30. Możliwość skorzystania z Sakramentu pojednania od godz. 15.00 do godz. 18.30. I sobota /5.12/ miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: Różaniec o godz. 17.30, a medytacja po Mszy św. wieczornej.
 5. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O godz. 17.30 – Nabożeństwo różańcowe i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 6. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  Poniedziałek /29.11/ – Święto św. Andrzeja, Apostoła.
  Czwartek /3.12/ – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
 7. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie. Szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach w poniedziałek o solenizancie o. Andrzeju. 
 8. W okresie Adwentu zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa niedzielnego, a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.
 9. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli: Zofia KROPIELNICKA, Eleonora NESING, Jadwiga ŁAWRÓW, Halina NOWOSIELSKA, Janina BANAŚ. Módlmy się o Boże miłosierdzie dla Nich.

Niech Niepokalana Matka wyprasza nam błogosławieństwo Boże
i uczy nas czcić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie !!