Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie „Aktu poświęcenia” można uzyskać odpust zupełny.
 2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 18.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 3. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Wtorek /24.XI/ – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
  Czwartek /26.XI/ – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio
  Piątek /27.XI/ – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego
 4. W przyszłą niedzielę, 29 listopada rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa – Podczas Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 będzie odprawiana dodatkowa Msza św. nazywana „roratnią”.
 5. I Niedzielą Adwentu rozpoczniemy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary za rozprowadzone świece wigilijne przeznaczone będą na zimowiska i kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z najbiedniejszych rodzin.
 6. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 7. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa niedzielnego, dla dzieci jest Mały Gość niedzielny, a w nim płyta CD między innymi z piosenką roratnią.
 8. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarli: Marian HNIŁKA, Mieczysław MATCZAK, Zbigniew ANTOSIK, Władysław KAŹMIERCZAK, Jan KAMIŃSKI. Módlmy się o Boże miłosierdzie dla Nich.

Na nadchodzący tydzień Wszystkim parafianom i gościom życzymy zdrowia, dużo otwartości i życzliwości, a przede wszystkim błogosławieństwa Bożego!