Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020r.

 1. Przeżywamy dzisiaj XXX Dzień Papieski pod hasłem – „Totuus Tuus! Po każdej Mszy świętej odbywa się będzie zbiórka do skarbony na rzecz zdolnej ale ubogiej młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom za złożone na ten cel ofiary jak również na cele remontowe składamy serdeczne, staropolskie BÓG ZAPŁAĆ. O godz. 16.00 – Msza św. w Kaplicy św. Anny.
 2. Trwa miesiąc październik – serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.20. Dla dzieci nabożeństwa są celebrowane od poniedziałku do piątku.
 3. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Pod hasłem „ulica”, wpisujemy ulicę zamieszkania osoby piszącej, a nie zmarłych. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk oraz określenie czy są to wypominki roczne czy miesięczne.
 4. W naszym kościele w ramach test wprowadzono nowy System Świeczników Wotywnych – uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy. Rozwiązanie to jest innowacyjne, bezobsługowe, bezpieczne, niewydzielające sadzy i nie generujące odpadów, co sprawia, że nie ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła. Świeczniki te sprawdziły się i są już stosowane w wielu kościołach i katedrach, m.in. na Jasnej Górze, Wawelu, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zachęcamy do korzystania i prosimy o szczere opinie i komentarze.
 5. We wtorek, zakończenie nabożeństw fatimskich. Po Mszy św. wieczornej „Fatimska procesja światła”.
 6. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Wtorek /13.10/ – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
  – Czwartek /15.10/ – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
  – Piątek /16.10/ – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – Głównej Patronki Śląska
  – Sobota /17.10/ – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
 7. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskieskładamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 8. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli oraz Gościa niedzielnego.

Niech Pan da nam odczuć swoje wejrzenie miłości w naszym życiu
– prośmy o Jego błogosławieństwo na wysiłek wędrówki Jego drogą