Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Św. Ojca Franciszka – 04.10.2020r.

 1. Dzisiaj z racji uroczystości św. Franciszka z Asyżu można zyskać odpust zupełny. Po Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Wieczorem po Nabożeństwie różańcowym, zmiana Tajemnic Żywego Różańca  z racji I niedzieli miesiąca
 2. Trwa miesiąc październik – serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.20. Przez najbliższy tydzień, dzieci, które 20 września przystąpiły do I Komunii św. będą przeżywały „Biały tydzień”.
 3. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Na kartce wypominkowej znajdziemy u dołu miejsce z „hasłem” ulica. Prosimy wpisywać ulicę zamieszkania osoby piszącej, a nie zmarłych. W miesiącu listopadzie podejmiemy modlitwę wg ulic i łatwiej będzie uczestniczyć w nabożeństwie wypominkowym za poleconych zmarłych. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk oraz określenie czy są to wypominki roczne czy miesięczne!Kartki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 4. W przyszłą niedzielę, 11 października, przeżywać będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem – „Totus Tuus”! Po każdej Mszy świętej odbywać się będzie zbiórka do puszek na rzecz zdolnej ale ubogiej młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom za złożone na ten cel ofiary jak również na cele remontowe składamy serdeczne, staropolskie BÓG ZAPŁAĆ. O godz. 16.00– Msza św. w Kaplicy św. Anny.  
 5. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Poniedziałek /5.10/ – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
  – Środa /7.10/ – wspomnienie NMP Różańcowej
 6. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są kolejne numery: Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 8. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarł: Henryk KUJAWSKI. Módlmy się o Boże miłosierdzie dla Niego.

Niech Pan przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu
obdarzy naszych Parafian, Dobrodziejów i Przyjaciół
POKOJEM i DOBREM!