Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 06.09.2020r.

  1. Dzisiaj po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.00, spotkanie dla rodziców, dzieci, które 20 września, przystąpią do I Komunii św. O godz. 17.30 – Nabożeństwo różańcowe i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. We wtorek, 8 września, podczas Mszy św. wieczornej, będziemy dziękować za dzieci uratowane przed zagładą dzięki modlitwie Duchowej Adopcji. Zapraszamy całą Wspólnotę Duchowej Adopcji, a zwłaszcza tych, którzy składali przyrzeczenia w grudniu ubiegłego roku. Przed Mszą św. o godz. 17.20, modlitwa różańcowa w intencji obrony życia i rodziny.
  3. W ramach przygotowania do Odpustu Parafialnego od środy do piątku przeżywać będziemy Triduum. W piątek odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do nawiedzenia Jezusa Eucharystycznego. Przed ołtarzem jest ustawiona skarbona do której możemy składać nasze duchowe i materialne dary, jak również prośby i podziękowania Matce Bożej. Zostanie ona w dniu Odpustu złożona w darach ofiarnych na ołtarzu.
  4. W sobotę, 12 września Odpust parafialny – UROCZYSTOŚĆ IMIENIA NMP; Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
  5. W naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej nastąpiła kolejna zmiana. Decyzją Prowincjała, o. Włodzimierz Starostecki został skierowany do pracy w Kalwarii Pacławskiej. Dziękujemy Mu za 10 letnią posługę pośród nas. W naszej wspólnocie witamy o. Stanisława Glistę, życząc Mu Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.
  6. Pragniemy poinformować naszych parafian, że po remoncie została ponownie otwarta „FURTA KLASZTORNA”. Wejście do naszego Klasztoru znajduje się od ulicy 1 Maja po schodach.
  7. Drodzy Rodzice dzieci klas III Szkół Podstawowych nr 1 i 3. W tym roku, jeśli chcecie, aby Wasze dziecko mogło iść do I Komunii św., należy je zapisać w kancelarii parafialnej do końca września. Po tym terminie, nie będzie możliwości dołączenia do grupy komunijnej. Ze względu na panującą sytuację pandemii, kancelaria parafialna czynna jest tylko na telefon. Dlatego, aby zapisać dziecko do I Komunii św. prosimy o telefoniczne umówienie się z o. Proboszczem. Nr telefonu to: 608348591.
  8. W przyszłą niedzielę, 13 września o godz. 10.30, Msza św. z udziałem uczestników 47 Międzynarodowego Sympozjum Sztuki Włókna. O godz. 16.00 Msza św. w kaplicy św. Anny, o godz. 17.30 – modlitwa różańcowa, a po Mszy św. wieczornej „Fatimska procesja światła”.
  9. Gorąco zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego, dla dzieci jest Mały Gość niedzielny. Są również do nabycia „Kalendarze misyjne” na 2021 rok. Kupując je wspieramy materialnie nasze misje franciszkańskie.

Niech Matka Boża, Patronka naszej Parafii
zawsze nas wpiera i umacnia swoim wstawiennictwem!