Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020r.

 1. We wtorek, wspominać będziemy 81 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, w naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. W tym dniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na którą zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 2. Przypominamy, że ze względu na pandemię koronawirusa, Kancelaria parafialna jest czynna tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
 3. W czwartek z racji I czwartku miesiąca modlić się będziemy o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. W I piątek miesiąca o godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja do wieczornej Mszy św. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania od godz. 15.00 do godz. 18.30.
 5. W I sobotę miesiąca, ze względu na trwającą pandemię, kapłani nie odwiedzą chorych. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – o godz. 17.20 – modlitwa różańcowa, Medytacja po Mszy św. wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.00 dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych. Po zakończeniu Mszy św. spotkanie dla rodziców, dzieci, które 20 września, przystąpią do I Komunii św. O godz. 17.30 – Nabożeństwo różańcowe i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 7. W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu:
  – Czwartek /3.09/ – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża.
 8. Wszystkim naszym Parafianom, przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze małżeńskie składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza Niedzieli i Gościa niedzielnego, dla dzieci jest Mały Gość niedzielny.
 10. W minionym tygodniu w naszej Parafii zmarła: Jadwiga MYDLARZ. Prośmy o Boże miłosierdzie dla Nich.

Maryi – Naszej najlepszej Matce –
polecajmy dzieci, młodzież oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów
prosząc o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym!